wtorek, 2 kwietnia 2013

Kto burmistrzem Targówka? Nadal trwa walka o władzę przy ul.Kondratowicza.Nadal trwa kabaret  ratuszowy na Targówku. Przypominamy, że grupa radnych z PO od kilku tygodni, otrzymawszy błogosławieństwo i partyjną zgodę od Pani prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz i Warszawskiej PO zamierza odwołać obecnego burmistrza Grzegorza Zawistowskiego. W efekcie "do zabawy" przyłączyły się wszystkie siły rządzące w ratuszu, bo zwietrzyły, że mogą coś ugrać, może jakieś stanowiska. Jak donoszą targówkowe media targowek.info , gazeta bezpłatna Echo Dnia już teraz każdy walczy z każdym, ba nawet eks- PeOwiec, eks-Pisowiec, eks-LPR, (więcej nie pamiętam...) Zbigniew Poczesny zaczął pisać pisma do siebie - jako radny pisał do Przewodniczącego Rady Dzielnicy, czyli siebie o odwołanie burmistrza.
Najnowsze wieści mówią, że już 4 kwietnia 2013 roku odbędzie się nadzwyczajna sesja rady, zwołana przez Z.Poczesnego Przewodniczącego Rady na wniosek Z.Poczesnego radnego, na której  możliwe, że dojdzie do wyboru nowego burmistrza Targówka. PO nadal chce wystawić swojego kandydata "z Ursynowa" Tomasza Menciny, którego nadzór nad budową przez Mostostal Eksport ursynowskiej Areny, a raczej jego brak, kosztował miasto 74 mln zł z tytułu kar umownych. Wtedy ratusz Warszawy zmusił T.Mencinę do rezygnacji, teraz promuje go na burmistrza Targówka. Czy dlatego, że w naszej dzielnicy jeszcze niczego nikt tak nie skopał?
Solidarna Polska patrzy na to ze zniesmaczeniem, jako kolejny powód dla SP by dokonać zmiany ustawy o samorządzie warszawskim. Projekt nowych regulacji prawnych, niebawem zostanie przedstawiony przez SP publiczności.

http://www.targowek.info/2013/03/nowy-burmistrz-albo-komisarz-na-targowku/
http://www.gazetaecho.pl/tym-razem-poczesny-chce-odwolac-zawistowskiego_64100


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz